نگرشی متفاوت در مدیریت مطب

  • سوالات متداول

    سوالات متداول

سوالات متداول نرم افزار مدیریت مطب اکسیر

سوالات متداول نرم افزار مدیریت مطب اکسیر

خیر. نرم افزار نیازی به اینترنت ندارد. تنها در صورتی که پزشک مایل باشد که به اطلاعاتش در خارج از مطب دسترسی داشته باشد،  نیاز به تهیه آی پی اختصاصی از ISP اینترنت خود دارد و سپس با کارشناسان اکسیر جهت آنلاین شدن دیتابیس خود تماس بگیرند. در صورت درخواست توضیحات بیشتر با شماره تماس ذکر شده در پایین سایت تماس بگیرید.

کارشناسان اکسیر برای نصب و رفع اشکال به صورت حضوری در مطب ارائه خدمت میکنند. در صورت تمایل پزشک امکان بررسی آنلاین و رفع اشکال به صورت اینترنتی نیز وجود دارد.

بله. نرم افزار از تکنولوژی به روز دنیا (یادداشت با دقت فشار سه بعدی) در ماژول قلم نوری استفاده میکند. در ماژول قلم نوری همچنین پزشک میتواند در یک نگاه و در همان صفحه مجموعه یادداشت های گذشته برای بیمار خود را مشاهده و بررسی و مرور کنند.

هر لایسنس برای هر مطب میباشد. لایسنس ها از نظر مدت زمان و تعداد پرونده ها به صورت نامحدود میباشند. در سالهای بعدی نیاز به خرید مجدد لایسنس نمیباشد.

خیر. البته حتما قبل از تغییر ویندوز باید با پشتیبانی اکسیر هماهنگ شوید.

بله. هسته نرم افزار اکسیر به صورت پرونده محور میباشد. همچنین برنامه مدیریت مطب اکسیر قابلیت تعویض عناوین فیلدهای پرونده و پذیرش و پزشک را داراست. بنابراین برنامه نویسان اکسیر بعد از جلسه و با توجه به نیازهای پزشک در آیتمهای موجود تغییر و یا ماژول مورد نیاز را برنامه نویسی میکنند. همچنین برنامه اکسیر به نحوی طراحی شده است که پزشکان در تخصص های مختلف میتوانند مدل درمان خود را با آن منطبق و دیتاهای موردنیاز خود را به برنامه وارد کنند. همچنین برای یکسری از تخصص ها ماژولهای اختصاصی طراحی شده است که جهت اطلاع از آنها میتوانید با شماره های ذکر شده در پایین سایت تماس حاصل نمایید.

بله. نرم افزار قابلیت کار با چندین پزشک را دارا میباشد.

بله. اکسیر هم قابلیت پشتیبانگیری آفلاین بر روی فلش و هارد را دارد. و همچنین ماژول بک آپ گیری آنلاین برای پزشکانی که تمایل داشتند وجود دارد.

جدول هزینه ها به صورت زیر میباشد.

نرم افزار اکسیر بر اساس نیازهای پزشکان طراحی شده است. شاید بهترین نباشیم ولی بهترین خدمت ممکن را برای شما ارائه میدهیم.

بله. با توجه به این موضوع که اطلاعات بیماران ذخیره شده در هر برنامه متعلق به پزشک است، بنابراین نرم افزار مبدل اطلاعات به اکسیر از نرم افزارهای دیگر موجود است.

آپدیت های برنامه به شکل رایگان در اختیار پزشکان قرار میگیرد. در صورت تمایل به حضور کارشناس در مطب داشته باشید، باید خدمت پشتیبانی را تمدید کنید.

در صورت استفاده از برنامه تک نسخه ای 1 عدد کامپیوتر نیاز است.

در صورت استفاده از برنامه دو نسخه ای یا بیشتر، علاوه بر کامپیوتر، یک مودم (روتر) لازم است.

ارتباط با ما

آدرس : خیابان انقلاب، خیابان قدس، پلاک۳، واحد۲۱
تلفکس : 02188100880
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه - چهارشنبه
۹ - ۱۹
پنج شنبه
۹ - ۱۵
جمعه و روز های تعطیل
پشتیبانی آنلاین